Registrace

SVĚTLO PRO SVĚTLUŠKU - 8. benefiční večer na pomoc nevidomým

SVĚTLO PRO SVĚTLUŠKU - 8. benefiční večer na pomoc nevidomým
29. října 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

8. benefiční večer s patronkou Světlušky a vzácnými hosty, kteří budou zářit na jednom podiu s nevidomými, se uskuteční ve středu 14. listopadu od 21 hodin v Pražské křižovatce (kostel sv. Anny), odkud jej bude živě přenášet ČT1 a ČRo 1 - Radiožurnál. Světlo pro Světlušku přijdou rozsvítit: Aneta Langerová, Václav Neckář, Tomáš Klus, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Buty, Bolek Polívka, Anna Polívková, Tara Fuki, Márdi, Kühnův dětský sbor, děti školy J. Ježka a nevidomí sólisté. Večerem provede dvojice Pavel Liška a Adela Banášová.

Netradiční duety, které doprovází 80 členný sbor vidících a nevidících, vznikají jen pro tento večer, stejně jako unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové DEN POTMĚ, ve kterých si Iva Janžurová, Daniela Kolářová a Bolek Polívka s dcerou Annou vyzkouší, jaké to je prožít den bez jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů – zraku. Medailonek „Komu svítí Světluška" představí dvanáctiletého Káju Leskovce, jenž je jedním z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

Koncert pro Světlušku má pro mě neopakovatelnou atmosféru. Na ten letošní se obzvlášť těším, nejen kvůli úžasným hostům a talentovaným nevidomým dětem, ale také proto, že tímto večerem symbolicky odstartujeme 10 let, které Světluška příští rok oslaví," říká patronka Aneta Langerová a dodává: „Také jsme s malou Nelinkou zvědavé, jestli Pavel Liška stihne z Tábora doběhnout včas a koncert nepropásne."

Také letos máme pro diváky a posluchače překvapení. Celý den i večer během přenosu budou mít lidé možnost navštívit náš neobyčejný autobus s Kavárnou POTMĚ, se kterým jezdíme od července po regionech České republiky. Autobus bude stát v areálu Kavčích hor a je to poslední příležitost k návštěvě v tomto roce. Do kavárny jsme také pozvali známé tváře České televize a oblíbené hlasy Českého rozhlasu, takže je možné, že během své návštěvy se lidé s nimi potkají a zažijí netradiční rande naslepo," říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Slavnostním večerem vyvrcholí již 10. ročník charitativního projektu Světluška, v rámci kterého se dosud rozdělilo na přímou pomoc nevidomým téměř 70 milionů korun. Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají.

Pomáhat mohou všichni, i diváci od obrazovek a to nejen během tohoto jediného večera, ale po celý rok. Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít speciálního Call Centrum, kde se v roli operátorů představí herečky Daniela Kolářová, Anna Polívková a olympionik Vavřinec Hradílek. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto 99999 99999/0100.

V průběhu večera předají Světlušce symbolické šeky finanční skupina AXA, generální partner projektu Světluška a HERBADENT, hlavní partner projektu.

Koncert pro Světlušku je i pro nás vyvrcholením každoroční pomoci, která začala před sedmi lety. Za tu dobu nám Světluška už natolik přirostla k srdcím, že kromě finančního daru ve výši 3 miliony korun jsme opět pomáhali vlastními silami při stavbě a provozu Kavárny POTMĚ či přispívali do zářijové charitativní sbírky. Je nám potěším vidět, že naše pomoc má opravdu smysl," uvedla Eva Šebestová, manažerka PR a komunikace finanční skupiny AXA.

„HERBADENT je malá česká poctivá firma. Chtěli bychom z ní vybudovat značku, která bude hrát na poli bylinných léčebných produktů významnou roli, ale nemáme desítky milionů, které bychom utráceli v médiích za reklamní kampaně. Naproti tomu máme zájem dělat náš marketing tak, aby přinesl i něco užitečného. Podporování nadace Světluška patří mezi ty trvalé aktivity, jimiž HERBADENT dokazuje, že s poctivostí nejdál dojdeš. Tak jako naše výrobky jsou poctivé, tak jsme se spojili s poctivou Světluškou, která pomáhá těm, kteří jsou na tom hůře než my." řekl Pavel Zavadil, majitel společnosti HERBADENT.

Od roku 2005 koncert pro Světlušku pravidelně vysílá Česká televize a přenáší ČRo 1 - Radiožurnál. Jen za loňský ročník se díky divákům a posluchačům podařilo na pomoc Světlušce nashromáždit 2,3 milionů korun.

Benefiční koncert pro Světlušku vysílá Česká televize pravidelně a činí tak s radostí. V letošním ročníku bude navíc podpora České televize ještě větší – díky umístění Kavárny POTMĚ přímo na Kavčích horách si v den koncertu přijdou vyzkoušet život nevidomých i tváře známé z obrazovky ČT a další zaměstnanci televize. Divákům, kteří nebudou moci být přímo u toho, pak jejich zážitky zprostředkujeme během vysílání," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Radiožurnál jako zpravodajská stanice vysílá zpravidla rychle hlavní události, sportovní přenosy, nejrychlejší zpravodajství pro motoristy. A díky Světlušce se může několikrát za rok zastavit, utřídit si, co je v životě podstatné. A právě tohle rádi uděláme při vysílání přímého přenosu Koncertu pro Světlušku," uvedl Jan Pokorný, šéfredaktor Radiožurnálu.

Benefiční večer pořádá Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Agenturou Art Shock (management Anety Langerové).

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 300 Kč a v den konání na místě od 350 Kč. Výše vstupného je dobrovolná a je příspěvkem do sbírky Světluška. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Vstup do sálu je od 19:45 do 20:45 hod.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS