Registrace

Tajný měsíc mezi říjnem a listopadem - LISTOLET

Tajný měsíc mezi říjnem a listopadem - LISTOLET
29. září 2012 | Autor: Mirka Hudební alba Hudební novinky

Debutové album Listolet vyšlo 27.9. v hudebním nakladatelství Indies Scope. Album stojí na folkrockovém základu, doplněném o jemnou elektroniku a melodické dechové linky. Přes překypující barevné aranže však Listolet nezapře své folkové kořeny a staví především na síle prostých písniček. Listolet natočili Tomáš Háček a Kuba Navrátil. Kromě nich na albu účinkuje také několik ctěných hudebních hostů, mimo jiné Michal Procházka (Mako!mako) na basovou kytaru. Pestré desetipísňové album s podtitulem "něco velkým, něco dětem" vás unese do poetických podzimních obrazů, aby vás vždycky v pravý čas vytáhlo nějakou veselou hudební vylomeninou z nostalgie zpět. Listolet je ideální muzikou pro letošní podzim.

Listolet - elektrofolk ze Západních Karpat

Poetická kapela ze Západních Karpat mísí prvky folku, alternativního rocku a elektra. Z původně studiového projektu Tomáše Háčka a Kuby Navrátila vyrostla kapela, která vás svým tónem dokáže unést daleko od reality všedních dní.

Listoletci dříve působili v uskupení Krutý omyl, Tomáše můžete slyšet i v duu HUSO, Kubu jste mohli zažít v kapele Prázdné obaly. V rámci Listoletu je pak doplňují Petr Kuczman, Martin Susedík a Marek Vráblík.

ListoletListolet

Listolet je známý svými výstřelky za hranice vlastního rybníku - spolupracuje například s valašskopolskou písničkářkou Beatou Bocek či s houslistkou a folkloristkou Jitkou Šuranskou, s níž během letošního jara semlel několik lidových písní do elektro-ambientního hávu.

Čerstvým zářezem na pažbu je účast Listoletu na albu coververzí Mňágy a Žďorp, kde sdílí prostor s kapelami jako Květy, Čechomor, Kryštof či Bratři Orffové.

Ačkoli je domovskou základnou Listoletu momentálně Brno, listoletci se hrdě hlásí ke svým kořenům v kopcích na východ od řeky Moravy, kde se cítí být doma a odkud čerpají inspiraci.

Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako "velké hudební pohlazení, místy jemně proti srtsi".

Aktuální seznam koncertů

  • 31.10. Brno - Desert
  • 9.11. Vysoké Mýto - M klub
  • 15.11. Opava - Café Evžen
  • 16.11. Ostrava - Hudební bazar
  • 17.11. Valmez - M klub
  • 18.11. Zlín - Zelenáčova šopa
  • 22.11. Praha - Desert
  • 24.11. Liberec - Lidové sady

kapela Listoletkapela Listolet

 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS