Registrace

Tito & Tarantula

Tito & Tarantula
17. září 2012 | Autor: Tom4sino Akce v klubech Koncerty

Zvemě Vás na tři koncertní vystoupení kultovní mexicko americké skupiny Tito &Tarantula v ČR, která se představí v rámci svého ´Shut Up´ evropského turné v Neděli 21.10.2012 v Praze, v Pondělí 22.10.2012 v Třebíči a v Úterý 23.10.2012 v Brně. Tito & Tarantula mají v ČR dlouhodobě kultovní status a jejich živá vystoupení jsou velkým hudebním zážitkem a kulturní událostí.

Tito & Tarantula

Proslavili především díky temným písním ve filmech Od soumraku do úsvitu, Tenkrát v Mexiku a Desperado režisérů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Kromě hudby ke zmíněným filmům si frontman Tito Larriva i v těchto filemch a ve filmech U-Turn Olivera Stona a The Million Dollar Hotel Wima Wenderse i zahrál. Ve filmu Od soumraku do úsvitu si v baru Titty Twister zahrál lídra úpírské kapely hrající na lidské končetiny (odtud pochází jejich největší hit – píseň „After Dark"), v Desperadu pak Tito zastřelí postavu, kterou hraje Quentin Tarantino atd.

Lidé, kteří rádi probírají dění na hudební scéně, očekávají další novou velkou věc, něco co přijde s něčím novým a co bude bomba. Jsou to většinou novináři, kteří urgentně potřebují o něčem psát, aby se prodávalo jejich medium či periodikum. Nebo to jsou rebelové, kteří stale věří v revoluční změny, kteří čekají na novou skupinu, která by uvedla jejich utopické představy do života. Ačkoli jsou obě tyto zmíněné skupiny tak vzájemně odlišné, obě jsou z tohoto očekávání pološílené a trpí pod tíhou svého vlastního očekávání.

Tito & TarantulaTito & Tarantula

Tito Larriva to má na háku. Tito je v pohodě. Narozen v Mexiku se Tito v 70.letech odstěhoval do Los Angeles. Voják štěstěny, který vyrostl na Aljašce a chodil do školy v El Paso. Tito má v krvi tři druhy uměleckého šílenství. Herectví, skládání písní na soundtracky a živý rock´n´Roll. Udělal si jméno ve všech těchto třech dovednostech. Když se podíváte na jeho dosavadní uměleckou kariéru, napadne Vás, že by si zasloužil Oskara za jeho neúnavnou práci ve všech těchto třech uměleckých disciplínách. Tito byl zúčastněn ve velkém množství projektů, které všichni dobře známe a milujeme. Měl zásadní vliv na vělké množství projektů a produkcí, které se staly uměleckými mezníky . Na konci 70.let, kdy punk rock v Los Angeles byl ještě pořádně špinavý, se Tito stal ústřední postavou lokální scény díky jeho kapelám The Impalas, The Flesh-Eaters a The Plugz. Nahrával s The Gun Club a rázně vstoupil do bleusové scény se svou kapelou The Cruzados. S touto kapelou předskakoval např. Fleetwood Mac. V True Stories legendárního Davida Byrne hrál psychopata. Nejslavnější skladba z tohoto projektu s názvem Radiohead se stala námětem k pojmenování slavné kapely Radiohead, jejíž členové Thom Yorke & spol byli velkými obdivovateli True Stories. Díky svým rolím ve filmech režiséra Roberta Rodriqueze a Quentina Tarantina se Tito proslavil v jemu nejmilejší umělecké disciplíně. Kultovní role v Titty Twister baru ve filmu Od soumraku do úsvitu, kde Tito hrál roli šíleného muzikanta hrajícího na utržené lidské údy, byla dalším krokem k vzniku jeho formace Tito & Tarantula. Rok po premiéře filmu Od soumraku do úsvitu vydali Tito & Tarantula debutovou desku Tarantism. Skladby tohoto alba byly nahrány pět let před vydáním a za velmi skromných technických podmínek společně s improvizovanou skupinou muzikantů, která se setávala z různých podivínů, na které Tito narazil ve svém oblíbeném baru někdy ve tři ráno.

Přiznejte si : napadla by Vás lepší storka ??

Toť otázka, na kterou se těžko hledá odpověď. Položte si tuto otázku při poslechu alba Back Into The Darkness, které je pátým albem diskografie Tito & Tarantula. Neustále se proměňující sestava kapely se v současné době ustálila na sestavě Tito (zpěv, kytara), Lucy La Loca (basa), Rafael Gayol (bicí) a Steven Hufsteter (kytara). Album je suché jak prach a nabubřelé jak Tito sám o sobě. Ten Tito, který si jde svou cestou za pomoci svého vyrelaxovaného smyslu pro humor. Ten Tito, který si je vědom, co chce a který se nikdy nezaprodá tomu, co chce dělat.

Tito & TarantulaTito & Tarantula

V Titových skladbách se mísí duch starého dobrého punku s barovou improvizací a sebedůvěrou. V jeho skladbách můžete zaslechnout kus hudební historie. Skladba Monsters zní jako kdyby spolu sešli Josh Homme a Mark Knopfler v garáži, strhali by ze sebe oblečení a hráli skladby Dire Straits.
Skladba Noth Enough zní, jako když Tito intensivně trpí, jako když si Joe Cocker utíral bahno z oblečení na podiu legendárního Woodstocku. Skladby Darkness a If You Love Me jsou v kontrastu s těmito skladbami. Jsou to klasické old school punk vypalovačky. Skladba Come Out Clean je hraná na orgán v kombinaci s kvákadlem a kytarovými sóly. Skladba Machete zní jako kdyby zněla z Titty Twister baru, zatímco In My Car se pobubnovává až do tribal trance.

Tito & Tarantula se za téměř osmnáct let své existence stali předním představitelem tzv. „Tex-Mex-Rocku", tj. rocku z pomezí USA a Mexika. Jejich koncerty spojují velkou dávku divokosti se značnou dekadencí.

Jako speciální host se na turné představí již renomovaná česká osobitá hudební formace Fru Fru, které v Lednu 2012 vyjde nové album Freak Show u Indies Records.

Trocha temných a desperadovských písní vždy oblaží duši – nenechte si ujít Tita Larrivu a jeho partu!

Více info :

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS