Registrace

V hudbě The Orb se potkávají Kraftwerk s rockem a reggae

V hudbě The Orb se potkávají Kraftwerk s rockem a reggae
23. ledna 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Lídr britského elektronického projektu The Orb Alex Paterson, se otevřeně hlásí k mnoha vlivům, které ho hudebně formovaly ať už před založením The Orb nebo během kariéry v tomto projektu, který ve ve středu 23. 1. vystoupí v Lucerna Music Baru na Conference.

Patří sem od zakladatelé elektronické hudby Kraftwerk, rocker Alice Cooper nebo multiinstrumentalistůa, který si říká Prince, a samozřejmě král reggae Bob Marley. „Nejvíc ale mě ovlivnili Kratfwerk," říká sice Paterson, ale ani silného vlivu reggae si v mnoha skladbách nelze nevšimnout, například na singlech Perpetual Dawn nebo Towers of Dub na slavném albu U.F.Orb.

Ostatně s jinou legendou reggae Lee Scratch Perrym Paterson natočil aktuální desku The Orbserver In The Star House.

The OrbThe Orb

Do Patersonovy hudby ovšem výrazně promluvil i ambient. Oblíbil si ho během práce technika pro Killing Joke, když s kapelou pod vlivem LSD poslouchali Music for Films od Briana Eno a sledoval, jak „v dálce detonují ocelárny Ruhr." Podle něj „se zdálo, jako by se tatáž scéna odehrávala i v hudbě".

Spolu s The Orb na Conference vystoupí také česká dvojice Mike.H, Not_me a DJ Josef Sedloň.

Dveře Lucerna Music Baru se otevřou ve 20 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji v Lucerna Music Baru, online také přes Ticketpro a Ticketportal.

www.cnfrnc.cz 
www.musicbar.cz 
www.freelancepr.cz 

 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS