Registrace

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející hvězdy moderního blues - rocku.

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející hvězdy moderního blues - rocku.
2. března 2020 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Již dříve oznámený koncert memfisské kapely Southern Avenue obohatí The Youniverse, energická alternativní blues - rocková kapela ze Slovenska. Obě kapely mají hodně společného. Jejich hudební historie se píše stejně dlouho a obě formace svou existencí vzbudili velkou pozornost. Jejich tvorba se opírá o kořeny blues a fúze různých hudebních žánr

The Youniverse se na slovenské hudební scéně zjevili v roce 2015. Ústřední dvojice, zpěvačka Tammy Nižňanská a kytarista Jerguš Oravec, chtěla vytvořit kapelu, která bude znít jako kdyby spolu měli dítě Led Zeppelin a Kanye West. Po ustálení členů kapely, za bubny Adam Olexík, baskytara Šimon Vladár, vytvořili silně znějící sestavu absolutně pohlcující pódia. Společně snili o experimentování a propojování hudebních žánrů. Jejich sny se naplnili o rok později vznikem prvního EP „Raise Hell, Kid".

Plnohodnotný debut vydali v roce 2018 a nazvali jej CMYK. Na 2 LP albu namíchali ve čtyřech „barevných" částech hypermoderní upgrade ošoupaného blues – rocku, srovnatelného s kteroukoliv moderní blues - rockovou nahrávkou v zahraničí.

The Youniverse jsou jednou z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti a jejich koncert slibuje hodně energické kytarové hudby s prvky funku a hip-hopu s příměsí elektroniky, folku a surf rocku. Přidanou hodnotu dodává zpěvačka Tammy svým specifickým tanečním projevem.

Koncert kapel Southern Avenue a The Youniverse se koná 21. dubna v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.net

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS