Registrace

Vlasta Horváth v rockové opeře

Vlasta Horváth v rockové opeře
6. listopadu 2010 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební recenze

(Praha, 27.10.2010) Zpěvák Vlasta Horváth nyní vystupuje na prknech Metropolitního divadla ve dvou rockových operách „Oidipus Tyranus“ a „Antigona“. Po úspěšném nastudování role boha Apollóna v „Oidipovi Tyranovi“, která přinesla pochvalné ohlasy od diváků i kritiky, nyní Vlasta Horváth ztvární ještě postavu Haimóna - milého Antigony - ve stejnojmenné rockopeře.

Vlasta nám sdělil své dojmy z nových rolí: „Po účinkování na Brodwayi v muzikálu Mona Lisa mě těší, že teď zpívám a hraju v projektech „Oidipus Tyranus“ a „Antigona“, které jsou velice blízké mému hudebnímu cítění. Zaujaly mě i prostory Metropolitního divadla, takže uvažuji o tom, že bych zde uspořádal vánoční koncert. “

V rockoperách vystupuje po boku Jana Toužimského, Leška Semelky, Viktora Dyka a dalších osobností scény rockové i vážné hudby, v roli Apollóna Vlastu alternuje Kamil Střihavka. Obě představení na motivy Sofoklových antických tragédií pocházejí z autorské dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest a vznikla v režii Romana Štolpy. Vlasta současně přijal nabídku libretistky Pavly Forest vyučovat interpretaci na nově otevřeném oboru rockové opery v rámci Mezinárodní konzervatoře Praha.

Nejbližší repríza „Oidipa Tyrana“, ve které můžete vidět Vlastu v Metropolitním divadle, se koná v sobotu 11. prosince od 19 hodin.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS