Registrace

VR/Nobody chystají debutovou desku

VR/Nobody chystají debutovou desku

Hodně lidí se k hudbě dostane přes vynucené hraní v „ZUŠce" a rodičům pak děkuje, že je nutili cvičit. Jakub Strach aka DJ Nobodylisten ale děkuje rodičům za to, že mu otec na začátku 21. století nakoupil v Německu techniku, která se tou dobou v Česku nedala sehnat, že mu jeho matka vozila z New Yorku ještě horké nové desky a že kromě občsných domácích bojů oba tolerovali, že si do školy chodí hlavně sednout k mixování muziky. To mu bylo 14 let. Po 6 letech vlastní produkce, dýdžejingu a dalších aktivit teď s projektem VR/NOBODY vydává první vlastní desku a nakukuje mezi špičky české elektronické scény. A nebojí se je kritizovat.

Možná jste Nobodyho mixy poslouchali v pražských klubech, když vám bylo dvakrát tolik, co jemu. Při tom Jakub Strach už v té době věděl, že hudba je jeho život, profese i koníček. „Celé dny jsem poslouchal desky, co mi máma vozila jako letuška z poliček Virgin Records na Times Square, skládal na počítači všude, kde se dalo sedět, a díky dědovi jazzmanovi jsem se chodil dva roky dívat do pankráckého studia pod ruce zvukařům," pustil se Jakub do hudby ještě před svou plnoletostí.


Po dvou letech mu nechali zdejší zvukaři udělat klíče a k pultům ho pustili i samotného. V tu chvíli začala dráha českého DJ a producenta, který pod přezdívkou NobodyListen už šest let produkuje progresivní elektronickou hudbu, kterou se vymezuje vůči české, podle svých slov bojácné hudební scéně. „Jsou zde lidi, kteří mají nápady, nedrží ale spolu, třeba jako slovenská parta, a bojí se přijít s čímkoli novým," říká Jakub, který sice pořád patří k nejmladším, zato ale nejvýraznějším jménům české elektroniky.

„Na elektronice mě baví, že umožňuje fusion veškeré kvalitní muziky," vysvětluje Strach, proč dal přednost právě tomuto stylu. Rozmanitost hudebních možností je i důvodem, proč se teď Strach kromě hraní po klubech a vlastní elektronické produkci s příměsí RnB i hip hopu naplno věnuje duu VR/NOBODY. Se zpěvákem Václavem Roučkem našli vlastní a originální styl v downtempu a alternativním indie. Čtrnácti trackovou desku Yes vydají 17. května, postupně odkrývají i 3 videoklipy k songům Fuck Everybody Else, Goodbye a Dance The Sadness Out, který už několik měsíců obsazuje přední příčky v hitparádách.

Splněný sen čeká venku
„Fanoušci, kteří mě znají hlavně jako DJ a producenta, možná nebudou rozumět našemu stylu s Václavem, ale věřím, že se to dá všechno propojit," říká Jakub. Jeho největší ambice ale míří do zahraničí a je mu jedno kam. „Mým největším snem, ať už s VR/NOBODY nebo s mými sólovými věcmi, je dostat se ven, za hranice. To je mimo jiné i důvod, proč jsou naše texty v angličtině a proč jsme album nahrávali v Londýně." Proto kromě neustálého sledování i oslovování zahraničních webů teď Jakub zvažuje, že i přes svou rozjetou kariéru odjede studovat hudební produkci a marketing do Londýna a vyjde tak úspěchu naproti.

„Neříkám, že tady v ČR nemám kam se posunout, jak se zlepšovat a poučovat se ze svých chyb. Vidím ale, jak se česká scéna pořád bojí objevovat nové přístupy. Je tu hodně šikovných muzikantů, ale nevkládají do svojí práce žádnou přidanou hodnotu, která by z nich dělala něco speciálního," hodnotí scénu Jakub, „Já se snažím nejen sledovat a do svých mixů zařazovat světové novinky, ale důraz kladu sám i s Václavem taky na styl, na zajímavé vizualizace při koncertech, na komunikaci na sítích. U fanoušků to funguje, u lidí z branže ale ne," dodává s tím, že má často problém protlačit skladbu do rádií, i když sbírá skvělé ohlasy u jeho širokého publika.

NobodyListen
Jakub Strach pod přezdívkou NobodyListen už šest let vystupuje po celé ČR, má za sebou spolupráci a i turné se jmény jako je Vladimir 518, Delik, Rytmus nebo Orion. Předskakoval známým světovým jménům, jako jsou Nero nebo Busta Rhymes, podílí se i na produkci filmové nebo divadelní hudby a skrz pražský label Life is Porno se dostal i k reklamní tvorbě. V roce 2014 byl vybrán mezi 14 českých a slovenských producentů, s kterými se zúčastnil prestižní Red Bull Music Academy Bass Camp v Bratislavě. Je taky členem Jäger Vibes týmu a vystupuje tak jako DJ na jejich akcích. Kromě hudby zkouší i navrhovat oblečení, je ambasadorem několika módních značek a od května bude mít vlastní pořad na Rádiu Spin, kde nyní působí jako moderátor pořadu 4/7 SHOW ještě se dvěma kolegy.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS