Registrace

Vypsaná fiXa recyklovala původní skladbu 1982 do nové pod názvem 82. Premiérově přibyl klip.

Vypsaná fiXa recyklovala původní skladbu 1982 do nové pod názvem 82. Premiérově přibyl klip.
28. října 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

Ekologické aktivity členů kapely Vypsaná fiXa jsou známé. Proto s radostí přijali výzvu ekologického projektu (www.samosebou.cz) s cílem zrecyklovat notoricky známou, avšak už starší vlastní píseň. A tak vznikla skladba 82 z dřívější 1982, která má svojí novou audio a premiérově i video podobu.

Zpěvák a leader kapely Vypsaná fiXa Mardi k ekologickému postupu dodává: "Byli jsme osloveni k účasti v zajímavém projektu, který propaguje a podporuje třídění odpadu, kde spolu s dalšími kapelami recyklujeme své písně do nových podob a poloh. Vybrali jsme si píseň 1982. Napadlo nás, že bychom ji mohli zpracovat směrem k jejímu názvu a pokusit se protáhnout jí osmdesátkovým filtrem. Sebrali jsme starý klávesy a uspořádali kapelní soustředění. Nahrávali jsme vše, co nás napadlo a do toho jsme poslouchali cd výběr z osmdesátých let. Výsledek pak zprodukoval a smíchal basák Mejn. Úplně nakonec jsme naši nahrávku poslali do legendárního studia Abbey Road, kde proběhl mastering. Sound písně se změnil, ale duch přetrval. Klip točil Michal Dvořák a podle mne ho zajímavě obrazově zpracoval. Radost byla točit i s Terezou Voříškovou, které za to patří náš doživotní vřelý dík!"

Vypsaná fiXa (foto Ondřej Pýcha)Vypsaná fiXa (foto Ondřej Pýcha)

Vypsaná fiXa má namířeno za svými fanoušky nejen u nás, ale i na Slovensko a Polsko. Během listopadu a prosince zahrají ve vybraných českých a moravských klubech, v pěti z nich v rámci Mikrotours ještě se skupinou Wohnout, na Slovensku pak se skupinou Chiki liki tu-a. Obzvlášť na slovesnkou část se důkladně připravili a obnovují slovní zásobu slovenských slovíček. Tréninkem jim je i nová píseň nazvaná „150 sekúnd slovenčiny" . Ta se spolu s recyklovanou „82" bude na limitované edici CD singlu nazvaném „Podivná dvojka", které bude v prodeji pouze a jenom na vánočním koncertu 20. prosince v Lucerna Music Baru.

Pravidelně aktualizované informace naleznete na: www.vypsanafixa.cz

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS