Registrace

Whitney Houstonová - talentovanou hvězdu zničil alkohol a drogy

Whitney Houstonová - talentovanou hvězdu zničil alkohol a drogy
10. srpna 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Patřila k nejtalentovanějším zpěvačkám své generace a svým procítěným zpěvem dokázala ohromit fanoušky po celém světě. Její kariéru však těžce poznamenal krach manželství, alkohol a drogy. Šestinásobná držitelka hudební ceny Grammy, americká zpěvačka Whitney Houstonová, která by v pátek 9. srpna oslavila padesáté narozeniny, zemřela loni v únoru.

Talentovaná kráska s čokoládovou pletí patří k nejprodávanějším americkým sólovým zpěvačkám všech dob. Narodila se v Newarku ve státě New Jersey. K úspěchu v showbyznysu měla skvělé genetické předpoklady. Její matkou je Cissy Houstonová, která svého času zpívala doprovodné vokály Elvisi Presleymu a Arethě Franklinové. Soulová diva Franklinová pak byla kmotrou Houstonové, která ji nazývala "tetičkou Ree".

Whitney začala svojí pěveckou kariéru v newyorském gospelovém sboru. Její hlas pyšnící se rozsahem tří oktáv brzy neunikl pozornosti šéfa gramofonové firmy Arista Records Clivea Davise. Ten jí v roce 1983 nabídl smlouvu a o dva roky později Houstonová vydala jedno z nejúspěšnějších debutových alb v historii hudebního průmyslu - Whitney Houston.

Na svém kontě měla řadu ocenění - kromě cen Grammy také 22 ocenění American Music Awards a 30 cen magazínu Billboard. Za svojí kariéru vydala Houstonová sedm studiových alb, například I'm Your Baby Tonight (1990), My Love Is Your Love (1998) či One Wish: The Holiday Album (2003). Jen v samotných USA prodala přes 55 milionů nahrávek.

V roce 1992 využila nabídky zahrát si ve filmu Osobní strážce po boku Kevina Costnera a snímek se brzy po svém uvedení na plátna kin stal trhákem. Soundtrack obsahoval písně I'm Every Woman, I Have Nothing, Run To You, Queen Of The Night, Jesus Loves Me a také její nejslavnější a nejúspěšnější hit I Will Always Love You. Větší hereckou příležitost dostala Houstonová ve snímku Až si vydechnu (1995) či ve filmu Kazatelova žena (1996), kde jí byl partnerem Denzel Washington.

Její život nabral bouřlivý směr v roce 1992 sňatkem se zpěvákem Bobbym Brownem, jemuž o rok později porodila dceru Bobbi Kristinu. Mezi partnery docházelo k nevěrám i napadení, Houstonová po čase přiznala závislost na marihuaně a kokainu. Manželství se rozpadlo po 14 letech.Počátkem nového tisíciletí se zpěvačce přestalo dařit a hovořilo se o ní zejména v souvislosti se skandály s drogami a alkoholem. V roce 2009, po sedmi letech odmlky, přišla Houstonová s novým albem I Look to You, které kritika uvítala. Zpěvačka se snažila kariéru oživit, v roce 2010 zahájila turné, jeho ohlasy však byly smíšené. Někteří kritici její výkon strhali a diváci si stěžovali, že zpívala falešně a vypadala vyčerpaně.

Houstonová zemřela nešťastnou náhodou utonutím ve vaně hotelového apartmá, k její smrti ale přispěla také srdeční choroba a kokain, jehož byla zpěvačka chronickým uživatelem. Zpěvaččino mrtvé tělo bylo nalezeno 11. února 2012 a vyšetřování její smrti bylo ukončeno v dubnu téhož roku. O tragicky zesnulé hvězdě otevřeně promluvil se slzami v očích i její nejslavnější herecký partner Kevin Costner. "Věděl jsem, že má problémy. Proto jsem jí napsal několik dopisů, abych ji podpořil. Nikdy se nedozvím, jestli je vůbec někdo četl," prohlásil Costner v televizním pořadu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS