Registrace

Wohnout lidem sdělují – Jsme na zkoušce v roušce

Wohnout lidem sdělují – Jsme na zkoušce v roušce

Během aktuální koronavirové situace se zakázaly snad všechny akce, ať už ty sportovní, literární nebo ty kulturní. Spousta koncertů se ruší, přesouvá na vzdálené termíny, některé kapely překládají turné na podzimní období a ze dne na den přišlo mnoho muzikantů o práci. Kapely na tuto situaci reagují různě – někteří pořádají online koncerty, jiní se snaží pomáhat a další skládají o aktuální situaci nové songy. S novou písní přišla také kapela Wohnout, která si do písně přizvala své kolegy z řad muzikantů. Spojili síly a nahráli písničku Jsme na zkoušce v roušce, ke které vznikl také videoklip.

Povolali do zbraně kámoše z branže

Rouška se stala běžnou součástí našich životů takřka ze dne na den. Bez ní nesmíme ven, do práce, obchodů, zkrátka nikam, je povinností ji nosit. Wohnout přispěl svou troškou do mlýna a společně s kamarády z hudební branže se rozhodli vytvořit písničku o nošení roušek. Každý se natočil doma na telefon a pomocí moderních technologií se vše spojilo do jedné písně a také videa, takže k songu vznikl také videoklip. Nápad vznikl spontánně, během internetové diskuze kapely Wohnout, kdy padl slogan Jsme na zkoušce v roušce, což byl základ pro píseň, jak popisují na svém Youtube kanále.

Příjemná sestava lidí

V nové písni se sešla zajímavá sestava. Najdete zde například violoncellistku Terezii Vodička Kovalovou, zpěvačku Daru Rolins, zpěváka kapely Divokej Bill Vaška Bláhu, Márdiho z Vypsané fiXy, Kubu Rybu z kapely Rybičky 48, písničkáře Pokáče nebo také Oto Klempíře, Michala Skořepu či Dr Štefánika z kapely Horkýže Slíže. Přesunuté termíny koncertů se dotkly také kapely Wohnout, která měla nyní být na svém jarním turné. Všechny neodehrané koncerty z jarního tourné s názvem Máme na míň přesunuli na září a říjen.

 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS