Registrace

Yoko Ono vydává novou knihu

Yoko Ono vydává novou knihu
9. července 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Téměř 50 let poté, co napsala uměleckou knihu Grapefruit (Grep), se spisovatelka, umělkyně a mírová aktivistka Yoko Ono - která ovšem zůstává nejznámější díky manželství s Johnem Lennonem - rozhodla vydat pokračování. Její nová kniha s názvem Acorn (Žalud) vyjde 15. července a je složená ze stovky "návodných básní a kreseb".

Podle autorky by čtenáře měly inspirovat a přivést je k přemýšlení a čtení, napsala dnes agentura Reuters.
Acorn se vrací v čase, protože jde o projekt, který vdova po jednom ze členů slavných Beatles původně vytvořila pro internet v 90. letech minulého století. Každý den po dobu 100 dní předložila lidem jinou myšlenku, nad níž se měli zahloubat. A nyní je posbírala do knihy.

"Líbí se mi tenhle nápad, protože spousta lidí už knížky nečte. Chodí jenom na internet," řekla letos osmdesátiletá Ono v rozhovoru. "Vracím se tímhle způsobem zpátky, protože opravdu věřím, že číst knihu je naprosto odlišný zážitek než internet a způsob, jakým k vám přichází - informace, komunikace."

Každá z návodných básní je doplněná tečkovanou kresbou, která nutí čtenáře "ještě trochu zaměstnat mozek", dodala Ono. A text spolu s ilustrací pobízejí čtenáře, aby se podívali na svět kolem sebe odlišným způsobem.
Například v básni Sky Piece VIII (kousek nebe) Ono píše:

"Posaď se pod modré nebe.
Nech hlavu otevřenou
a prázdnou.
Nech myšlenky přijít k tobě.
Hýčkej si je."

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS