Registrace

Zpěvačka Lucie Bílá si dnes v Jablonci vyrazila vlastní medaili

Zpěvačka Lucie Bílá si dnes v Jablonci vyrazila vlastní medaili
24. března 2016 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Česká mincovna dnes v Jablonci nad Nisou hostila populární českou zpěvačku, osmnáctinásobnou Českou slavici, Lucii Bílou. Ta si tam dnes vlastnoručně vyrazila první zlatou medaili se svým portrétem. Ve sběratelské sérii „Slavíci ve zlatě" teď kromě zlaté uncové medaile vychází i zlatá půluncová, a také stříbrná uncová. Zpěvačka je má
takříkajíc k narozeninám, protože letos oslaví své 50. jubileum.

Při ražbě zlaté medaile musela Lucie Bílá brát drahý kov do rukou v bílých rukavičkách. To nic nemění na tom, že lisovací stroje, na kterých se razí vzácné pamětní mince a medaile jsou ohromné. Například na ražbu rozměrově relativně malé zlaté uncové medaile vyvine lis sílu odpovídající 150 tunám. Nejúspěšnější Česká slavice tak přidala ke své sbírce zlatých a platinových desek také zlatou a stříbrnou pamětní medaili se svým portrétem. Vlastnoručně nechala vyrazit medaili s pořadovým číslem 1.
Trochu jsem ji záviděla Karlu Gottovi, tak teď ji mám i já. Medaile je krásná. Povedla se," řekla zpěvačka: „Dnes mám krásný den. Jsem už na známkách, mám voskovou figurinu, ale na medaili jsem ještě nebyla." Zpěvačka měla možnost si svůj portrét vybrat z několika variant. Výtvarník Martin Dašek ji na lícní straně vybraného návrhu ztvárnil usmívající se s rozpuštěnými vlajícími vlasy. Jako centrální motiv rubové strany pak zvolil její autogram s typickým srdíčkem.

Lucie Bílá je bezesporu jednou z nejoblíbenějších českých zpěvaček vůbec. Je to velká profesionálka a bylo nám ctí s ní na přípravě pamětní medaile spolupracovat. Na výsledek společné práce jsme náležitě pyšní," uvedl Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny s tím, že si v Jablonci pečlivě vybírají, komu dají možnost objevit se na pamětní medaili.

Návštěva Lucie Bílé v jablonecké mincovně je ctí i pro samotné město. „Lucie Bílá dosud přijížděla do Jablonce, aby nás svým zpěvem potěšila. Jsem proto velmi rád, že Jablonec dnes může, díky České mincovně, potěšit ji," řekl primátor města Petr Beitl. „Rád bych také poděkoval mincovně. Díky myšlence razit medaile významných osobností se Jablonec dostává do povědomí širší veřejnosti," obrátil se primátor s poděkováním na zástupce České mincovny.


Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS