Registrace

Pop

Pop music, zkráceně pop, je hudební žánr charakteristický výraznou zpívanou melodií s akustickým doprovodem. Často právě pop označujeme jako takového následníka žánru rock & roll, a to proto, že se začal rozvíjet zejména po jeho ústupu na počátku 60. let minulého století. Pop obvykle bývá pro posluchače poměrně jednoduchý, s často opakujícím se rytmickým refrénem. Skladby jsou ve většině případů maximálně 4 minuty dlouhé a důraz je kladený především na efektivní nahrávání a využití techniky. Jako typické nástroje popu pak považujeme klasické trio – kytaru (akustickou i elektrickou), baskytaru a bicí. Od popu samotného rovněž můžeme odvodit minimálně dva další styly, a to pop rock a latin pop. Pop rock je jedním z nejoblíbenějších žánrů současné doby, a jak již z názvu plyne, propojuje v sobě prvky popu a rocku. Známými interprety této kombinace jsou například Alanis Morissette, Avril Lavigne či Coldplay. Co se latin popu týče, spousta lidí by si při vyslovení tohoto termínu vzpomněla na popu

Far East Movement vábí fanoušky na zítřejší koncert v Roxy

Far East Movement vábí fanoušky na zítřejší koncert v Roxy
16. července 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Praha, 16. července – Far East Movement přijedou už zítra uchvátit Prahu – své hitovky představí v úterý 17. července v pražském klubu Roxy. Speciálními hosty večera budou Ben Cristovao a The Glowsticks, feat. DJ Castor, kteří show odstartují. O tom, že si čtveřice asijsko-amerických electrohoperů nemohla vybrat lepší předskokany, není pochyb. 

Zobrazit celý článek

Amy Macdonald přichází s novou deskou, odpočatá a spokojená

Amy Macdonald přichází s novou deskou, odpočatá a spokojená
12. června 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Starší, zkušenější a spokojenější, čtyřiadvacetiletá headlinerka letošního Open Air Festivalu Amy Macdonald vydává 11. června své třetí album s názvem ‘Life In A Beautiful Light’. Úspěch předchozích dvou desek ‘This Is The Life’ a ‘A Curious Thing’ dává tušit, že i tentokrát bude album dobývat přední příčky hitparád a sbírat jednu cenu za druhou. Našlápnuto už má se singlem ‘Slow It Down’, který od dubna úspěšně rotuje rozhlasovým éterem. Amy se ani tentokrát nevzdala svého odvážně jedinečného mixu rocku, folku a popu, stejně jako kapely se skutečnými hudebními nástroji za zády. 

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS