Registrace

Rock

Typickým rysem rockové hudby je především zpěv, použití elektrických kytar a výrazný rytmus. V rockové hudbě se často objevují i ostatní hudební nástroje s elektronicky zesíleným a často i modifikovaným zvukem. První hudební počiny, které se dají považovat za rockové, se objevují již ve čtyřicátých letech dvacátého století ve Spojených státech. Největší hudební boom zažil však rock až o 20 let později. Vznikl v podstatě z černošského blues, tudíž prvními rockery byli právě afroameričané. V padesátých letech přichází ruku v ruce dvě legendy. První, zvaná rock and roll a s ním i ta druhá, Elvis Presley. V šedesátých letech se pak objevily ikony jako The Beatles nebo tvrdší The Rolling Stones a Jimi Hendrix. Ti položili spolu s Deep Purple základy Hard rocku a pozdějšímu Heavy metalu. Od rocku byly také odvozeny žánry, jako jsou Alternative rock, Punk a další.

Arakain v roce 2013 vyráží na DVD tour

Arakain v roce 2013 vyráží na DVD tour
8. ledna 2013 | Autor: Heas Koncerty

Jaký byl pro metalovou jedničku Arakain rok 2012? Jedním slovem veleúspěšný. Oslavy 30. výročí existence, beznadějně vyprodané jarní turné s exkluzivním hostem Lucií Bílou, rekordní počet odehraných letních festivalů, vydané DVD ARAKAIN XXX. Vrcholem byl samozřejmě megakoncert v PVA Expo Letňany za účasti bývalých členů Lucie Bílé a Petra Koláře a dalších šestnácti kapel v roli gratulantů. Ze záznamu tohoto koncertu se v současné době vytváří nové DVD a kapela již prozrazuje plány na jaro.

Zobrazit celý článek

TV Rockparada pro říjen 2012

TV Rockparada pro říjen 2012
24. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz

V říjnovém pokračování TV ROCKPARÁDY se můžete těšit na soutěžní novinky od skupiny REVERENDS, kteří na konci rozhovoru skoro zničili nahrávací studio, dále od punkáčů MNOHEJ Z NICH JE HRBATEJ a studiového projektu "Operator" LUKÁŠE JINDRY se kterým přijeli i zpěvačka MAGDA BÁRTKOVÁ a kytarista LUMÍR KRÖMER.

Zobrazit celý článek

MIGEM K LIDEM! MIG 21 je vám už zase na blízku.

MIGEM K LIDEM! MIG 21 je vám už zase na blízku.
12. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Akce v klubech Koncerty

MIGEM K LIDEM je letošní název pro tradiční podzimní klubové turné skupiny MIG 21, které začne koncertem v pátek 12. října v Mariánských Lázních a skončí ještě více tradičním dvojkoncertem v pražském Lucerna Music Baru (28. a 29. listopadu). Během více než měsíce a půl zavítá pětice muzikantů do patnácti měst v České a Slovenské republice.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS