Registrace

Rock

Typickým rysem rockové hudby je především zpěv, použití elektrických kytar a výrazný rytmus. V rockové hudbě se často objevují i ostatní hudební nástroje s elektronicky zesíleným a často i modifikovaným zvukem. První hudební počiny, které se dají považovat za rockové, se objevují již ve čtyřicátých letech dvacátého století ve Spojených státech. Největší hudební boom zažil však rock až o 20 let později. Vznikl v podstatě z černošského blues, tudíž prvními rockery byli právě afroameričané. V padesátých letech přichází ruku v ruce dvě legendy. První, zvaná rock and roll a s ním i ta druhá, Elvis Presley. V šedesátých letech se pak objevily ikony jako The Beatles nebo tvrdší The Rolling Stones a Jimi Hendrix. Ti položili spolu s Deep Purple základy Hard rocku a pozdějšímu Heavy metalu. Od rocku byly také odvozeny žánry, jako jsou Alternative rock, Punk a další.

Kapela Crash Road finišuje s novým CD

Kapela Crash Road finišuje s novým CD
6. září 2012 | Autor: Tom4sino Koncerty

Brněnská kapela Crash Road není v hudebním světě žádným nováčkem. Kromě spousty vyhraných soutěží jako např. „Radegast líheň", „Česká rocková liga" či umístění se na druhém místě v televizní soutěži „Živák", která běžela na TV Public, má za sebou také vystoupení na stovce koncertů či festivalů.

Zobrazit celý článek

Pop-rocková formace Last Time připravuje videoklip. Než ho však vydá, připomene se fanouškům pomocí turné.

Pop-rocková formace Last Time připravuje videoklip. Než ho však  vydá, připomene se fanouškům pomocí turné.
6. září 2012 | Autor: Tom4sino Hudební novinky Koncerty

Tříčlenná kapela Last Time Vás rozhodně při poslechu jejich písniček nenechá klidně sedět. Všichni členové kapely pocházejí z Moravské Třebové a rozhodli se založit kapelu v roce 2006, kdy byli ještě mladí kluci. Od té doby se v kapele spoustu věcí změnilo. Nejen, že hudba a texty jsou stále kvalitnější, ale také v současné době již kluci vyrostli a stali se z nich, díky některým textům, lamači spousty dívčích srdcí.

Zobrazit celý článek

LEGENDA SVĚTOVÉ ROCKOVÉ SCÉNY NA TURNÉ V ČR

LEGENDA SVĚTOVÉ ROCKOVÉ SCÉNY NA TURNÉ V ČR
15. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Zveme všechny fanoušky poctivého anglického rock´n´rollu na turné světoznámé rockové legendy Slade v ČR v Říjnu 2012. Slade se představí živě na koncertech ve Středu 24.10.2012 v Beznu, v Pátek 26.10.2012 ve Velkém Meziříčí a v Sobotu 27.10.2012 v Krnově. Slade jsou v ČR dlouhodobě ve velké oblibě, jelikož mají v ČR silnou posluchačskou základnu, Slade jsou u nás hudebním fenoménem, který zná snad každý, kdo má uši a vnímá hudbu.

Zobrazit celý článek

Amy Macdonald přichází s novou deskou, odpočatá a spokojená

Amy Macdonald přichází s novou deskou, odpočatá a spokojená
12. června 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Starší, zkušenější a spokojenější, čtyřiadvacetiletá headlinerka letošního Open Air Festivalu Amy Macdonald vydává 11. června své třetí album s názvem ‘Life In A Beautiful Light’. Úspěch předchozích dvou desek ‘This Is The Life’ a ‘A Curious Thing’ dává tušit, že i tentokrát bude album dobývat přední příčky hitparád a sbírat jednu cenu za druhou. Našlápnuto už má se singlem ‘Slow It Down’, který od dubna úspěšně rotuje rozhlasovým éterem. Amy se ani tentokrát nevzdala svého odvážně jedinečného mixu rocku, folku a popu, stejně jako kapely se skutečnými hudebními nástroji za zády. 

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS